Lekcja wychowawcza w klasie Ib

 Dnia 28 października w klasie Ib przeprowadzona została lekcja na temat szkodliwości alkoholu na organizm ludzki. To kolejna godzina wychowawcza poświęcona używkom, wcześniej mieliśmy już lekcję na temat narkotyków, dopalaczy i papierosów. W związku z tym, odwiedzili nas policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii, sierż. sztab. Krzysztof Bukowiecki i sierż. sztab. Maciej Boczek. 

zdjęcia

 

 Nasze koleżanki, Asia i Nikola, bardzo dokładnie i szczegółowo przedstawiły nam negatywne skutki picia alkoholu. Opowiedziały co dzieje się z człowiekiem po jego spożyciu oraz w jaki sposób się on uzależnia. 

 Następnie panowie policjanci poinformowali nas, o prawnych konsekwencjach spożywania alkoholu przez osoby nieletnie. Młode osoby, które  spożyją alkohol i zostaną przyłapane na tym przez funkcjonariuszy policji, trafiają do Wydziału Prewencji KPP w Turku, gdzie odbywają się wszelkie niezbędne procedury (aż po przyznanie kuratora). Na koniec policjanci pokazali nam urządzenie zwane alkogoglami. To specjalne gogle (wyglądające zupełnie jak gogle narciarskie), które pozwalają spojrzeć na świat z perspektywy osoby po spożyciu alkoholu. 

 Uważamy, że lekcja była interesująca i pouczająca, wiele mogliśmy się z niej dowiedzieć. Panowie policjanci byli otwarci na wszelkie pytania. Z pewnością jeszcze kiedyś zaprosimy ich na kolejną pogadankę.