25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym 23 listopada uczczono to święto w grupie IV. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest on towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy.

Zdjęcia z Dnia Pluszowego Misia w grupie IV

Tego dnia do przedszkola każde dziecko przyszło ze swoim ulubionym misiem. Na wstępie dzieci wysłuchały informacji o pluszowym misiu. Potem przedszkolaki prezentowały swoje misie. Następnie wymieniały nazwy utworów, w których bohaterem jest miś. Kolejnym krokiem było utworzenie w sali wystawy misiów. Później odbyły się zabawy muzyczno – ruchowe: ,,Stary niedźwiedź”, ,,Jadą, jadą misie” itp.. Następnie dzieci układały misia z puzzli i kolorowały go. Potem odbyła się sesja fotograficzna z wykorzystaniem fotobudki misia. Po obiedzie dzieci oglądały bajki: ,,Miś Uszatek”, ,,Masza i niedźwiedź”, ,,Kubuś Puchatek”. Wspólnie z grupą III wysłuchały bajki ,,Złotowłosa i trzy misie”, czytanej przez p. Magdalenę Michalak metodą Kamishibai. Na zakończenie dzieci bawiły się w zabawę ciepło – zimno z wykorzystaniem misia.