5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Zdjęcia z Dnia Postaci z Bajek w gr. III

Dzień ten jest okazją, aby przypomnieć sobie bohaterów naszych ulubionych bajek. W grupie 5 – pięciolatków świętowaliśmy ten dzień 7 listopada. Tego dnia naszą salę przedszkolną opanowały bajkowe postacie. Przedszkolaki przy dźwiękach muzyki zaprezentowali swoje stroje, przebierając się za bohaterów z najbardziej znanych bajek. Mogliśmy spotkać: wiedźmy, księżniczki, rycerzy i wiele innych postaci z literatury dziecięcej. Występy wszystkich przedszkolaków zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dodatkowo tego dnia dzieci obejrzały teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek” oraz uczestniczyły w przygotowanych quizach i zabawach przy muzyce. Przedszkolaki trafnie segregowały bajkowe rekwizyty, układały puzzle, spotkały się z Czerwonym Kapturkiem, który przeczytał fragmenty znanych bajek, a następnie dzieci rywalizowały między sobą, odgadując ich tytuły. Przedszkolaki za wspaniałą zabawę oraz sukcesy w zorganizowanych konkursach otrzymały nagrody. Podsumowaniem dnia były prace plastyczne – przedszkolaki przygotowały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Bajkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Dał przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.