W dniu 9 listopada dzieci z grupy III i IV udały się do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na spektakl pt. „Bajka o szczęściu”.

Zdjęcia z wizyty w teatrze

Celem naszej wyprawy było między innymi rozbudzenie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji, a dodatkowo dzieci przypomniały, sobie jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz jak właściwie powinniśmy zachować się w teatrze. Przedszkolakom bardzo podobały się wykreowane postacie: Dziadka, Myszki, Kogucika, Świnki oraz Osiołka. Pomysłowa scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, a przede wszystkim świetna gra aktorów spowodowały, że przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Dzieci miały także okazję spotkać się z aktorami występującymi w przedstawieniu, co było dla nich wielką atrakcją. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu były potwierdzeniem, że wyjazd do teatru był sporym przeżyciem i na długo zostanie w pamięci wszystkich dzieci.