W ramach akcji ,,Świąteczne czytanie dzieciom” przedszkolaki z grupy I udały się w dniu 14 grudnia, po raz pierwszy do CKBP w Przykonie na zajęcia czytelnicze.

Zdjęcia z wizyty grupy I w bibliotece

W związku z tym, że czytanie dzieciom wpływa na ich rozwój poznawczy, układ nerwowy i mózg warto jest czytać dzieciom książki, bajki, opowiadania i rozwijać ich zainteresowania czytelnicze już od pierwszych miesięcy życia. Dlatego też ważne jest, by w tym okresie zainteresować je literaturą, która pobudzi wyobraźnię dziecka, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych. Nasze maluszki zaproszone do biblioteki publicznej, miały możliwość wysłuchać opowieści o tematyce świątecznej z książki Disneya pt. ,,Magiczne święta”, które przeczytała Dyrektor CKBP pani Ewa Banasiak oraz opowiadania ,,Elfie psoty zwiastują kłopoty” Anety Grabowskiej odczytanego przez farmaceutkę panią Katarzynę Zielińską. Następnie dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające elfy do pomalowania w przedszkolu.

Z okazji zbliżających się świąt dyrektor biblioteki życzyła dzieciom zdrowych, wesołych świąt, a przede wszystkim dużej ilości prezentów pod choinką, a na koniec obdarowała milusińskich słodkimi upominkami.

Dziękujemy paniom za zaproszenie, zorganizowane zajęcia, ofiarowane dzieciom upominki    i poświęcony czas.