W minionym tygodniu uczniowie klasy 2a omawiali lekturę Barbary Kosmowskiej „Dziewczynka z parku”. Zajęcia prowadzone były metodą projektu edukacyjnego, co pozwoliło na zwiększenie czynnego udziału uczniów w lekcjach.

Film z Projektu edukacyjnego w klasie 2a

„Nietypowe książki – nasz sposób na lekturę” to projekt, którego celem było inspirowanie twórczego rozwoju uczniów poprzez zachęcenie do wykonania, mającego postać własnej książki i lapbooka, czyli teczki/ książki tematycznej, zbioru usystematyzowanych wedle własnego pomysłu informacji na temat omówionej lektury.

W czasie realizacji zadania uczniowie doskonalili kompetencje polonistyczne i plastyczno-techniczne. Wykazali się także kreatywnością w zapełnieniu przestrzeni swoich „książek na kolanach” starannie wyselekcjonowanymi materiałami, którym nadali ciekawą formę najróżniejszych kieszonek, mini książek, harmonijek czy misternie składanych skrytek.

Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy.