Programowanie z wykorzystaniem robotów oraz aplikacji komputerowych i tabletowych to świetna okazja do nauki przez zabawę dla uczniów klas 1-3. Podczas zajęć robotyki uczniowie rozwijają umiejętności technologiczne, orientację przestrzenną, wymieniają pomysły oraz uczą się współpracy w grupie.

Zdjęcia z zajęć z robotyki w klasach 1 - 3

#dobrepraktyki

Naukę programowania dzieci rozpoczęły od Ozobotów BIT i EVO. Za pomocą kolorowych kodów na kartce papieru lub tablecie programowały zadania, które wykonywał robot zgodnie z namalowanym kodem. Obecnie na zajęciach gości robot Photon zakupiony przez szkołę w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Photon to wyjątkowo sympatyczny robot, który świetnie dogaduje się z dziećmi, zarówno tymi starszymi, jak i z maluchami. Oferuje wiele rozwiązań, które wykorzystane lub wplecione w tok lekcji sprawiają, że zajęcia stają się ciekawsze, bogatsze, a tym samym bardziej interesują uczniów. Manualna obsługa tabletów i robotów nie sprawia dzieciom żadnej trudności, a poznane aplikacje umożliwiają sprawne sterowanie ulubionym robotem.