Przełom października i listopada to czas zadumy i refleksji. To czas, kiedy wspominamy naszych  bliskich zmarłych oraz tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej.

Zdjęcia z akcji Szkoła pamięta 2023

W tym roku po raz kolejny uczniowie klas I-III włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i  bohaterach naszego kraju i regionu, zwrócenie uwagi, by szanować i doceniać przeszłość.

Dzieci odwiedziły lokalne miejsca pamięci i poznawały związaną z nimi historię. Zapaliły znicze na grobach bliskich, a także pod pomnikiem św. Jana Pawła II, tablicą pamiątkową poświęconą ks. Zygmuntowi Guranowskiemu oraz tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, które znajdują się przed Kościołem pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Psarach.

Uczniowie klas Ia i IIa oddali także hołd bohaterom walczącym o niepodległość naszego kraju.

Trzecioklasiści w tym szczególnym czasie udali się również do Warszawy. Uczestnicy wycieczki odwiedzili Pomnik Małego Powstańca, zwiedzili Stare Miasto, podziwiali kolumnę Zygmunta III Wazy, dziedziniec Zamku Królewskiego, Barbakan, Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki i Pomnik Fryderyka Chopina.

To kolejne  piękne lekcje kultywowania tradycji.