Założenia ogólne:
1.    Termin konkursu: 18 marca 2024 r. (poniedziałek).

2.    Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kl. V-VIII szkoły podstawowej.
3.    Udział w konkursie jest dobrowolny.
4.    Zakres materiału dotyczy tematów oraz zagadnień związanych z kulturą antyczną i wierzeniami starożytnych Greków zawartych w podręczniku A. Klimowicz, M. Derlukiewicz „NOWE Słowa na start! 5” (rozdział „Mitologiczne krainy” – s. 200–241) oraz w książce Jana Parandowskiego „Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian”.
5.    Zgłoszenie udziału w konkursie należy kierować do organizatorów konkursu do 11 marca 2024r.
6.    Uczniowie biorący udział w konkursie rozwiązują test mitologiczny zawierający pytania otwarte i zamknięte.
7.    Laureaci otrzymają nagrody i dyplomy oraz ocenę cząstkową: celujący z języka polskiego.

Cele konkursu:
•    zainteresowanie uczniów tematyką mitologiczną i tradycjami kultury antycznej,
•    popularyzacja wiedzy o mitologii greckiej i jej ponadczasowości,
•    rozwijanie zainteresowania uczniów kulturą starożytną,
•    rozwijanie kreatywności uczniów.

Organizatorzy: Jolanta Frątczak, Daria Witczak, Sylwia Wysocka-Rykała