Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę
    


      W takim właśnie celu przedszkolaki z grupy II i III pojechały 1 lutego do lasu. Wcześniej przez blisko dwa tygodnie zbierały karmę , którą potem  zawiozły dla leśnych zwierząt.
Pan leśniczy, który czekał na dzieci, opowiedział im w jaki sposób zwierzęta przetrzymują zimę, co które zwierzątko lubi najbardziej. Pokazał  wcześniej  przygotowane  makagiki  ( stopiony tłuszcz wymieszany z nasionami) dla sikorek.
Ponieważ w lesie było bardzo dużo śniegu, dzieci karmę zostawiły w miejscu wyznaczonym przez pana leśniczego. Obiecały jednak, że wrócą do lasu wiosną i obejrzą paśnik dla zwierząt, kiedy już nie będzie śniegu.

    
            

                                                                                    « powrót «
 
     

        W dniu 07.12.2005r. starszaki z grupy III pod opieką pani Barbary Wodzińskiej wystawiły dla rodziców teatrzyk o zdrowiu pt.: „Jak Witaminek uratował księżniczkę Delicję.” Dzieci długo przygotowywały się do swoich ról, których treść oparta była na motywach baśni.

W zamkowej scenerii Witaminek wraz z rodzeństwem – witaminkami przyjechał do zamku aby przekonać chorą i słabą księżniczkę Delicję, aby zamiast objadać się słodyczami zaczęła jeść warzywa i owoce. Za uratowanie księżniczki bohater teatrzyku dostał od króla rękę Delicji i połowę królestwa. Teatrzyk był bardzo ładny, dzieci przeżywały swoje role.
Na ogromne podziękowanie zasługują wykonane przez rodziców stroje. Niektóre naprawdę piękne i pracochłonne.
PRZEDSZKOLE