
Hejt w internecie, czyli celowe obrażanie, wyśmiewanie i poniżanie innych użytkowników, stał się jednym z głównych problemów współczesnego internetu. Zjawisko to dotyczy nie tylko dorosłych, lecz również dzieci i młodzieży, którzy coraz częściej stają się zarówno ofiarami, jak i sprawcami hejtu. Dlaczego młode osoby angażują się w hejtowanie i jakie mogą być tego konsekwencje? Przyjrzyjmy się temu problemowi.

8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 społeczność Zespołu Szkół w Przykonie zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” 2024, by wspólne świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

8 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Przykonie wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości. Apel został przygotowany przez klasy siódme z wychowawcami p. Anną Marczyńską i p. Anną Waszkiewicz. Oprawę dźwiękową, wraz z kółkiem muzycznym, przygotował p. Janusz Kujawa.
Zdjęcia z apelu

Zapraszamy całą społeczność przedszkolną i szkolną do wzięcia udziału w XXV akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzinom.

Dzisiaj w klasie IV b odbyły się zajęcia o relaksacji! Rozmawialiśmy o tym, czym jest relaksacja i jak może nam pomóc w codziennym życiu, zwłaszcza gdy czujemy się zestresowani, zmęczeni albo zdenerwowani.

W dniach 29-30 października uczniowie klas IV - VI pod opieką nauczycieli – p. Anety Łysiak, p. Arlety Trzmielewskiej, p. Janusza Kujawy oraz p. Rafała Łukasika uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd został dofinansowany z budżetu państwa w ramach Przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. „Podróże z klasą”.
Zdjęcia z wycieczki do Warszawy
#podrozezklasa